Google видалить мільярди файлів з персональними даними в рамках врегулювання справи про конфіденційність Chrome
Компанія Google погодилася видалити мільярди записів, що містять особисту інформацію, зібрану від понад 136 мільйонів людей у США, які користуються Інтернетом через веб-браузер Chrome.
Про це повідомляє Associated Press.
Масштабна зачистка відбувається в рамках врегулювання судового позову, в якому пошуковий гігант звинувачується в незаконному стеженні.
Деталі угоди з'явилися в судовому документі в понеділок, більш ніж через три місяці після того, як Google і адвокати, які ведуть колективний позов, оголосили, що вони вирішили позов, поданий у червні 2020 року, який стосувався засобів контролю конфіденційності в Chrome.
Серед інших звинувачень у позові йшлося про те, що Google відстежує інтернет-активність користувачів Chrome, навіть якщо вони переключили браузер у режим "Інкогніто", який мав би захистити їх від стеження з боку компанії з Mountain View, штат Каліфорнія, але не зробив цього.
Google енергійно заперечував проти позову, поки в серпні минулого року окружний суддя США Івонн Гонсалес Роджерс не відхилила прохання про закриття справи, призначивши потенційний судовий розгляд. Переговори про врегулювання велися протягом наступних чотирьох місяців, кульмінацією яких стало оприлюднення в понеділок умов, які Роджерс ще має затвердити під час слухання, запланованого на 30 липня в Окленді, штат Каліфорнія, у федеральному суді.
Мирова угода вимагає від Google видалити мільярди особистих записів, що зберігаються в її центрах обробки даних, і зробити більш помітні розкриття інформації про конфіденційність опції "Інкогніто" в браузері Chrome, коли вона активована. Вона також запроваджує інші заходи контролю, покликані обмежити збір особистої інформації в Google.